- Adalet Bakanlığı Ceza ve Tevkifevleri Genel Müdürlüğünün Genelge ve Emirleri Doğrultusunda; Milli Eğitim Bakanlığı İle Yapılan Protokole Göre; Kurumda Bulunan Tutuklu ve Hükümlülerin, Atatürk İlke ve İnkilapları Doğrultusunda, Çağdaş İnfaz Anlayışına Uygun Olarak. Boş Zamanlarını Eğitim-Öğretim ve Kültürel Faaliyetlerle Değerlendirilmelerini Sağlamak Böylece Onları Topluma Kabul Edilir. Düşünce ve Davranışları Benimsemelerine, Kendilerini Topluma Yararlı İnsanlar Olarak Yetiştirmelerine Yardımcı Olunmaktadır.

- Tutuklu ve Hükümlülerin Maddi ve Manevi Kalkınmaları İle İlgili Islah Tedbirlerinin Başında Gelen Eğitim ve Öğretim Faaliyetleri; Silivri İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü, Silivri İlçe Halk Eğitim Merkezi Müdürlüğü, (İSMEK) İstanbul Büyükşehir Belediyesi Meslek Edindirme Kursları Müdürlüğü, Silivri Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı, Silivri Belediyesi, Silivri Müftülüğü ve Diğer Sivil Toplum Kuruluşları İle İşbirliği Yapılarak Yürütülmektedir.

- Ceza İnfaz Kurumunda Eğitim ve Öğretim Faaliyetlerinin Yapıldığı 5 Adet Dershane, 1'er Adet Kütüphane, Fuaye ve Kapalı Spor Salonu, 1'er Adet Ahşap, İnşaat ve Bilgisayar Atölyesi İle 2 Adet Açık Spor Sahası Bulunmaktadır.

Silivri 5 Nolu L Tipi Kapalı Ceza ve İnfaz Kurumu © 2016 Tüm Hakları Saklıdır. | Bu Sitede Yayınlanan Tüm İçerikler, İzinsiz Kaynak Gösterilemez ve Yayınlanamaz. | [Webmaster - Güven DAĞAR] Silivri 5 Nolu L Tipi Kapalı Ceza ve İnfaz Kurumu © 2016 Tüm Hakları Saklıdır. | [Webmaster - Güven DAĞAR] [Webmaster - Güven DAĞAR]