SİLİVRİ 5 NOLU L TİPİ KAPALI CEZA İNFAZ KURUMU SIK SORULAN SORULAR

Evet ziyaret saatleri içerisinde kitap getirilebilir. 

PTT aracılığı ile silivri PTT şubesine gönderilmek üzere hükümlü/tutuklunun ismini belirterek silivri 5 Nolu L Tipi Kapalı Ceza İnfaz Kurumu Müdürlügü 34570/Silivri İstanbul adresine gönderebilirler.

Hükümlü ile avukatı, meslek kimliğinin ibrazi üzerine, tatil günleri dışında ve çalışma saatleri içinde, bu iş için ayrılan görüşme yerlerinde, konuşulanların duyulamayacağı, ancak; güvenlik nedeniyle görülebileceği bir biçimde, açık görüş usulüne uygun olarak görüştürülür.

Ziyaret kuralları bölümünden faydalanabilrsiniz. tıklayınız.

Ziyaret kuralları bölümünden faydalanabilrsiniz. tıklayınız.

Görüş Gün ve Saatlerini Öğrenmek İçin  tıklayınız.

Adalet Bakanlığının ilgili genelgesinde belirtildiği üzere hükümlü/tutuklular kendilerine verilen iaşe harici ihityaçlarını kurum kantininden temin etmektedirler. Dolayısıyla içeri yiyecek içecek girişi yasaktır. Açık görüş günlerinde hükümlü/tutuklular daha önceden kantinden temin ettikleri yiyecek ve içecekleri yakınlarıyla görüş yerlerinde tüketebilirler.

Adalet Bakanlığının konuyla ilgili yeni genelgesinde belirtildiği üzere görüş süresi yakınıyla görüşmeye basladığı andan itibaren 30 dk. dan az 60 dk. dan fazla olamaz.

Belirlenen kurallar çerçevesinde açık görüş günleri kurum idaresi tarafindan belirlenmistir. Degistirilemez.

Yıkanmış çorap, iç çamaşırı, şalvar, içerisinde demir bulunan ayakkabı , lacivert, açık mavi ve askeri renklerdeki kıyafetler, deri gurubu eşyalar alınmaz.

Palto
1 Adet
Kazak
2 Adet
Manto
1 Adet
Pijama (takım olarak)
2 Adet
Ceket veya Hırka
2 Adet
Spor Ayakkabı
1 Adet
Pantolan veya Etek
4 Adet
Kışlık Ayakkabı
1 Adet
Bayan Elbise
2 Adet
İskarpin
1 Adet
Eşofman (Takım Olarak)
1 Adet
Tişört
3 Adet
Gömlek
4 Adet
Kravat
2 Adet
Çorap
Yeteri Kadar
Tesbih
1 Adet Namaz 1 Adet Normal Tesbihi
Kemer
1 Adet
Havlu
1 Adet
İç Çamaşırı
Yeteri Kadar
Bornoz
1 Adet
Terlik
1 Adet
Mont
1 Adet

Not : Giyim Eşyası Hariç Herhangi Bir Eşya Kabul Edilmeyecektir

1.) Telefon Faturasının Aslı (Son Döneme Ait Olacak) 
2.) Vukuatlı Nüfus Kayıt Örneği (Fatura sahibinin hükümlü veya tutukluyla yukarıda beirtilen akrabalık derecesini belirten ve Nüfus Müdürlüğünden alınan belge.) 
3.) Nüfus Cüzdanı Fotokopisi (Fatura Sahibine Ait Olacak) 
4.) İkametgah İlmuhaberi {(Fatura Sahibine Ait Olacak.) Muhtardan veya Nüfus Müdürlüğünden temin Edilebilir.} 
5.) Cep telefonları için hatlı ise fatura, kontörlü hat ise abonelik sözleşmesi.

NOT : BU BELGELER AÇIK VEYA KAPALI GÖRÜŞ YOLUYLA VEYA POSTA VASITASIYLA KURUMUMUZA ULAŞTIRILABİLİR. 

1.) Kapalı kurumda bulunan hükümlüler, belgelendirmeleri koşuluyla eşi, üçüncü dereceye kadar kan ve kayın hısımları ve vasisi ile telefon görüşmesi yapabilir.
2.) Telefonla görüşmeleri aşağıda belirtilen esaslara göre yapılır:
a) Hükümlüler, haberleşme veya iletişim araçlarından yoksun bırakılma veya kısıtlama cezası ile hücreye koyma cezasının infazı sırasında olmamak koşuluyla, idarenin kontrolünde bulunan ve kurumun uygun yerlerine yerleştirilen telefonlardan yararlandırılır.
b) Disiplin cezaları olsa bile, anne, baba, eş, çocuk ve kardeşlerin ölüm veya ağır hastalıkları veya doğal afet hâllerinde, hükümlülerin telefon görüşme hakları hiçbir şekilde engellenemez.
c) Açık ve kapalı kurumlardaki hükümlüler; altsoy, üstsoy, eş ve kardeşlerinin ölüm, ağır hastalık veya doğal afet hâllerinde, kuruma ait telefon ve faks cihazından derhâl yararlandırılır. Bu hâlde, yapılan telefon konuşmaları o haftaya ait konuşma hakkından sayılmaz. Görüşmeler, tutanak ile belgelenir ve tutanaklar özel bir dosyada saklanır.
d) Kurum personeli hükümlülere tahsis edilen telefonları kullanamaz.
e) Hükümlüler, telefon görüşmesi hakkına sahip oldukları konusunda bilgilendirilir.
f) Hükümlülerin telefonla görüşme gün ve saatleri, kurumda bulunan telefon adedi, başvuru sırası, kurumun asayiş ve güvenliği dikkate alınarak idare tarafından belirlenir. Hükümlüler görüşebilecekleri yakınlarından bir veya birden fazla kişi ile haftada bir kez ve bir telefon numarasıyla bağlantı kurarak kesintisiz görüşme yapabilir. Herhangi bir nedenle görüşme gerçekleşememişse daha önceden bildirilen numaralardan bir diğeriyle görüşebilir. Konuşma süresi görüşme başladığı andan itibaren on dakikayı geçemez. Ancak tehlikeli hükümlü oldukları idare ve gözlem kurulu tarafından belirlenen hükümlüler onbeş günde bir kez olmak ve on dakikayı geçmemek üzere sadece eşi, çocukları, annesi ve babası ile görüşebilir.
g) Telefonla görüşme ücreti, görüşmeyi yapan hükümlü tarafından karşılanır. Görüşme için kullanılan telefon kartları kurum kantininde satılır. Müdürü bulunmayan kurumlarda telefon kartları, ücreti hükümlülerden alınmak koşuluyla görevli memurlar tarafından temin edilir.