A- A+
  Kurumumuz

  Kurumumuz Silivri Ceza İnfaz Kurumları kampüsü dahilinde mevcut bulunan dokuz müstakil ceza infaz kurumundan biri olup L tipi projesine göre inşa edilmiş ve Haziran 2008'de faaliyete başlamış bir kurumdur. L tipi ceza infaz kurumumuzun özellikleri kampüsteki diğer L tipi ceza infaz kurumlarınınki gibi olup bu kurumların özellikleri şöyledir. Bu ceza infaz kurumları, büyük kentlerdeki eski ceza infaz kurumlarının yerine geçmek yada kapasite yetersizliğine çözüm bulmak amacı ile inşa edilen uluslararası standartlara uygun, kapalı ceza infaz kurumlarıdır. Bu kurumlarda, tutuklu ve hükümlülerin barınma, sağlık, eğitim ihtiyaçlarının karşılanabileceği; sportif ve kültürel faaliyetlerin yerine getirilebileceği yeterli fiziki alanlar bulunmaktadır.
  L tipi ceza infaz kurumları 28 kişilik 60 koğuş, 22 kişilik 1 koğuş, 3 kişilik 4 oda 40 adet tek kişilik oda sistemine uygun olarak projelendirilen kurumumuzdaki mekanların standart ebatı, bireysel odalar için 12.45m2 açık avlular için 65.19m2 ortak yaşam koğuşları için 56.59m2 olup 28 kişinin bir arada bulunduğu 1 koğuş toplam 208.93m2 dir. Hükümlü ve tutuklular 28 kişilik koğuşlarda barınmakta olup bu koğuşta 4 kişinin birlikte kalacağı 7 ayrı oda bulunmaktadır. Hükümlü ve tuıtukluların bu odalarında 100x125 cm boyutlarında ışık alan çift ve saydam camlı pencereler, acil durumlarda personelin çağrılması için 1 adet ışıklı çağrı butonu mevcut olup koğuşun ortak yaşam alanında ise 1 adet tv anten girişi 1 adet çok kanallı merkezi radyo 1 adet mutfak tezgahı 2 adet priz 1 adet ışıklı çağrı butonu ile ortak alana bağlı tuvalet ve banyolar bulunmaktadır. Odaların kapıları içeriden kapatılabileceği tarzda tasarlanmış olup koğuşların mevcut 2 kapısından havalandırma (Bahçe) bölümüne açılan gündüz günbatımına kadar idarece açık tutulmaktadır. Hükümlü ve tutuklular gündüzleri koğuş içerisinde ortak yaşam alanında ve avluda 1 araya gelebilmektedir. 
  Ceza İnfaz Kurumumuzda günlük hizmetlerin (sayım,hastahane,ziyaret,duruşma,tahliye görüş vb.) Kayıt altına alındığı personelin idari blok ile hükümlü ve tutuklu bloklarına geçişlerinin kontrol altında tutulduğu ve tüm sirkülasyonun organize edildiği bir ana kontrol merkezi ile 6 kısmi kontrol merkezi bulunmaktadır. Kurumda şahısların giriş ve çıkışlarının kontrolü için göz biyometrisi duyarlı kapı ile el dedektörleri eşyaların kontrolü için ise xray cihazı kullanılmaktadır. X-ray cihazı ceza infaz kurumuna giren her türlü eşyanın X ışınları ile detayını almak üzere kurulmuş bir sistemdir. Sistem 2 ayrı monitöre bağlı olarak çalışmakta monitörler eşyanın detay ve içeriğini gösterme amaçlı kullanılmakta şüphe duyulan nesneler üzerinde yakın gösterim (zoom) yapabilmektedir.
  Kurumumuzda Kurum müdürü, İkinci müdürler, idare memuru, Sayman, Doktor, Diş Hekimi, Psikolog, Öğretmen, Katip, Sağlık memuru, İnfaz ve Koruma Baş Memurları, İnfaz ve Koruma Memurları, Teknisyen, Hizmetli ve Sivil memur kadroları bulunmaktadır.

  Adres

  Telefon

  E-Posta